Дузпа в края донесе победа и първо място на Етър

20-ия кръг във Втора лига завърши с драматична победа на Етър Велико Търново с 2:1 при визитата си в Лом срещу местния Левски. „Болярите“ поведоха в 28-та минута след гол на юношата на Левски София Мартин Петков. Северозападният тим изравни след гол на друг „син“ юноша – Гален Ненов в 47-та минута. В добавеното време на мача Етър получи дузпа, която бе реализирана от още един бивш футболист на тима от „Георги Аспарухов“ – Даниел Младенов.

С успеха Етър дръпна с три точки на върха в класирането пред втория Миньор Перник, докато Левски Лом остава на последното място с 8 пункта.

В друг мач от кърга, игран по същото време, Добруджа и Созопол не се победиха, завършвайки 1:1 след голове на Борис Тютюков за гостите и Мирослав Начев за домакините. Добруджа събира 16 точки и остава на 18-то място, а Созопол вече е 11-ти с 23 пункта.