Дузпи пратиха Тотнъм напред за Купата (ВИДЕО)

Тотнъм продължава към 1/8-финалите на Карабао Къп след драматична победа като гост на Уулвърхемптън след изпълнение на дузпи. В редовното време двата отбора не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2, като „шпорите“ пропиляха два ранни гола преднина.

До средата на първата част Тотнъм водеше с 2:0 с головете на Танги Ндомбеле и Хари Кейн, но „вълците“ успяха да изравнят чрез Леандер Дендонкер и Даниел Поденсе.

При дузпите нервите на домакините не издържаха и така тимът на Нуно Еспирито Санто отпадна от надпреварата.

Тотнъм започна по-добре и поведе в 14-ата минута. Танги Ндомбеле проби, освободи си пространство за удар и порази целта за 1:0.

Десет минути по-късно гостите удвоиха преднината си чрез Хари Кейн. Капитанът на Тотнъ навлезе в наказателното поле и с прецизен удар по земя не остави шансове на Джон Руди.

Уулвърхемптън бързо успя да се отърси от лошото начало и още преди почивката върна един от головете. В 38-ата минута топката беше центриране в наказателното поле на лондончани. Леандер Дендонкер се измъкна и с глава отбеляза за 1:2.

Минутка преди края на първата част опасен удар на Джафет Танганга прелетя на сантиметри над вратата на Уулвс.

Втората част започна с по-активни действия от страна на домакините, които успяха да заличат изоставането си в 58-ата минута. Даниел Поденсе реализира с хубав удар в долния ляв ъгъл на вратата – 2:2.

В 67-ата минута Джон Руди се намеси блестящо при много опасен удар на Хюн-Мин Сон. В заключителните минути „вълците“ пропиляха няколко чисти положения, с които да сложат точка на спора, преди да се премине към изпълнение на наказателни удари.

В 81-вата минута Адама Траоре навлезе в наказателното поле и стреля, но Пиерлуиджи Голини отрази.

Две минути преди изтичането на редовното време силен шут на Рубен Невеш разтресе напречната греда.

По регламент при равенство в редовното време директно се преминава към дузпи. Точно това се случи. Невеш, Дендонкер и Конър Коуди не успяха да реализират от бялата точка, докато футболистите на Тотнъм бяха почти безгрешни. Единствено Пиер Хойберг не успя да реализира. Все пак с резултат 3:2 при дузпите Тотнъм запази място в осминафиналната фаза от турнира.

По същото време Лестър успя да отстрани Милуол. „Лисиците“ победиха с 2:0 като гости. Головете за успеха вкараха Адемола Люкман и Келечи Ихеаначо съответно в 50-ата и 88-ата минута.

Със същия резултат Брайтън (2:0) преодоля Суонзи. Два гола на Аарън Конъли в края на първата част бяха достатъчни за „чайките“ да продължат напред в турнира.