Дузпи решиха четвъртфинала между Реймс и Страсбург

Реймс и Страсбург не успяха да си отбележат гол и завършиха при резултат 0:0. Двубоят бе от четвъртфиналите на френската Купа на Лигата. В крайна сметка победителят се реши след изпълнение на дузпи. С по-здрави нерви се оказаха футболистите на Реймс, които реализираха 4 от 5, докато Страсбург направи два пропуска.

Половин час след първия съдийски сигнал Булае Диа успя да се освбодои от защитниците и да нанесе удар, но вратарят на гостите Бингуру Камара успя да се намеси.

В 59-ата минута директен червен картон получи Натанаел Мбуку и остави Реймс с човек по-малко. Мбуку извърши грубо нарушение, което не остана незабелязано от ВАР. Главният съдия прегледа ситуацията и не се поколеба да изгони футболиста.

Пет минути преди изтичането на редовните 90 Бенжамен Корне можеше да донесе победата на Страсбург. Той стреля от границата на наказателното поле. Топката обаче прелетя близо покрай страничния стълб на вратата.

Никой от двата тима не успя да отбележи и се стигна до дузпи. Анастасиос Донис пропусна от Реймс, но Жан-Рикньор Белгард и Бенжамен Корне не успяха да реализират за Страсбург и по този начин Реймс е тимът, който продължава напред към полуфиналите на надпреварата.