Юношеският национален отбор на България до 15 години победи връстниците си от Уелс с 4:2 след изпълнение на дузпи във втория си мач от приятелския турнир на УЕФА, който се провежда в Национална футболна база "Бояна".

Редовното време на срещата завърши при резултат 2:2, а при дузпите нашите бяха по-точни и така се поздравиха с успеха, който идва 2 дни, след като отборът загуби тежко от Испания U15 с 0:9.

Мачът на базата в Бояна започна по-добре за нашите, които поведоха в резултата в 22-ата минута. След ъглов удар вратарят на Уелс – Хари Бароу, изчисти топката, но я прати на крака на Илия Антонов и дa порази мрежата му.

Уелс отговори светкавично и в 25-ата минута изравни, след като Мартин Кузманов си вкара автогол при опита си да пресече една остро пратена топка в наказателното поле.

„Драконите“ оформиха обрата с гол в 51-ата минута. Ралфи Бакуит получи пас на дъгата на наказателното поле и с удар от движение остави Алекс Здравков безпомощен.

Пет минути преди края на мача натискът на България даде резултат. Явор Кръстев, който малко по-рано уцели греда при центриране от ъглов удар, този път успя да насочи клинично топката и да я прати в мрежата на Уелс директно от корнер.

Така мачът завърши 2:2 и след кратко съвещание между двата отбора се взе решение да се изпълняват дузпи за определяне на победителя. При тях българчетата показаха по-точен мерник и по-здрави нерви и така се поздравиха с победата.

Уелс - България 2:4 д. (2:2)

0:1 Илия Антонов (22’), 1:1 Мартин Кузманов авт. (25’), 2:1 Ралфи Бекуит (51’), 2:2 Явор Кръстев (85’)

Уелс: 12. Хари Бароу, 3. Нийл Сивела, 5. Али Тъкър, 6. Ралфи Бекуит, 11. Дембо Яйтех, 15. Фабиан Уилямс, 16. Арчи Уолс, 19. Джордж Томас, 20. Боби Люис, 22. Уго Даниел, 23. Джордж Уилямс

България: 1. Алекс Здравков, 2. Антон Даскалов, 4. Витомир Тодоров, 5. Мартин Кузманов, 7. Илия Антонов, 8. Денислав Костов, 10. Кристиян Митрушев, 11. Калоян Недев, 14. Манол Данчев, 18. Александър Николов, 21. Денислав Димитров