ПСЖ постигна първа победа в Лига 1 след успех с 3:1 над Ланс на “Парк де Пренс”. Първата по-опасна ситуация за отбора на Луис Енрике дойде в 30-ата минута. Мбапе стреля, но вратарят на гостите Брис Самба спаси.

Резултатът беше открит в 45-ата минута. Марко Асенсио отбеляза първия си гол в официален мач за парижани. Седем минути след началото на втората част Килиан Мбапе вкара за 2:0 след гол от границата на наказателното поле.

В 65-ата минута последва ново положение пред вратата на Самба, но той отново успя да спре звездата на домакините. 11 минути по-късно Усман Дембеле пропусна да отбележи първия си гол за ПСЖ, след като ударът му мина близо до дясната странична греда.

В 90-ата минута Килиан Мбапе отбеляза втория си гол в срещата. Фрацузинът получи от Фабиан Руис и стреля. При ударът му се получи рикошет, който не остави шансове на Самба.

В третата минута на добавеното време Ели Уахи отправи точен удар, който принуди Джанлуиджи Донарума да се намеси. В 94-ата минута Ланс все пак стигна до почетен гол, отбелязан от Морган Гилавоги.