Ал Насър спечели повече от категорично визитата си на Ал Адал с 22-рия кръг на шампионата на Саудитска Арабия. Кристиано Роналдо и компания спечелиха с 5:0.

За домакините в стартовия състав попаднаха двама футболисти, наскоро играли в България. Единият е бившият играч на Берое, Верея и Черно море Педро Еуженио, а другият бившият вратар на Левски Милан Миятович. Черногорският национал допусна два гола от Кристиано Роналдо, два от Андерсон Талиска и един от Айман Яхия дълбоко в добавеното време.

Въпреки категоричния успех Ал Насър остава на второто място в класирането с актив от 52 точки. Лидер с 53 е Ал Атихад, който се справи с 3:0 срещу Дамак.

След равностойни начални минути гостите поведоха в 40-ата, когато Кристиано Роналдо беше точен от бялата точка.

Десет минути след почивката Ал Насър удвои преднината си чрез Талиска. В 66-ата минута Кристиано Роналдо направи резултата класически 3:0.

Десетина минути по-късно Талиска покачи на 4:0, докато крайният резултат беше оформен от Яхия в 8-ата минута от добавеното време.

В следващия кръг от първенството Ал Насър гостува на Ал Файха. В същото време борещият се за оцеляване тим на Педро Еуженио и Миятович се изправя срещу Дамак. Ал Адал е предпоследен в таблицата със 17 точки, толкова има и Ал Халеей. Двата отбора са на 5 точки от безопасната зона.