Двама от Юнайтед пратиха Чехия в нокаут, разкървавеният Роналдо не е от тях

Португалия разнебити Чехия като гост с 4:0 в мач от група 2 в Лига А на Лигата на нациите. Герои за „мореплавателите“ бяха футболистите на Манчестър Юнайтед Диого Далот и Бруно Фернандеш.

По този начин Португалия оглави временното класиране с две точки пред втория Испания. Чехия е на последното 4-о място, на 2 точки зад Щвейцария.

В 11-ата минута на мача звездата на гостите Кристиано Роналдо се сблъска тежко с вратаря на чехите Томаш Вацлик и носът му се разкървави.

Двадесет минути по-късно Владимир Цоуфал завъртя топката в наказателното пое и намери Антони Барак, който изпревари пазача си и стреля с глава, но встрани от вратата.

Потругалците поведоха само две минути след това, когато Рафаел Леао демонстрира страхотен поглед върху играта и намери Диого Далот в наказателното поле, а защитникът прати топката в мрежата на Вацлик.

В добавеното време на първата част Марио Руи с чудесен пас комбинира с Бруно Фернандеш се възползва и удвои аванса на Португалия.

Минути по-късно Кристиано Роналдо игра с ръка в наказателното поле и Чехия получи дузпа. Зад топката застана Патрик Шик, който уцели напречната греда.

В 52-ата минута защитниците на домакините оставиха Диого Далот сам в наказателното поле, който се възползва и със снаряд хвана Вацлик неподготвен.

В 83-ата минута Кристиано Роналдо центрира към Диого Жота, който си откри пространство и с глава се разписа за 0:4.

Комбинация Реал-Барса не покри трагична защита на Испания срещу Швейцария (ВИДЕО)