Селекционерът на Испания - Луис де ла Фуенте, бе принуден да направи две промени при повиквателните си за двубоите срещу Нидерландия от четвъртфиналите в Лигата на нациите.

Двама футболисти на Барселона – Иниго Мартинес и Марк Касадо, получиха контузии. Иниго ще е аут за две-три седмици, докато Касадо ще бъде извън терените за поне два месеца.

Сезонът за талант на Барселона приключи

На мястото на защитника е повикан Дийн Хаусен от Борнемут, който бе част от селекцията до 21 години, където мястото му заема Сесар Терга от Валенсия. Хаусен е играл за юношите на Нидерландия.

Луис де ла Фуенте избра халфа на Байер Леверкузен – Алейш Гарсия, да заеме мястото на Касадо. Пабло Бариос от Атлетико Мадрид изненадващо не е част нито от мъжкия, нито от младежкия тим.

Испания гостува на Нидерландия в първи четвъртфинален мач от Лигата на нациите на „Де Кайп“ в Ротердам на 20 март от 21:45 часа, а три дни по-късно приема „лалетата“ на „Местая“, Валенсия.  

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS