Полузащитникът Гранит Джака е поискал от актуалния си клуб Арсенал да приеме офертата на италианския Рома, защото иска да премине в италианския клуб и да работи с Жозе Моуриньо, съобщава вестник "Corriere dello Sport".
Капитанът на Швейцария вече е договорил личните си условия с "джалоросите", но двата клуба не вървят към споразумение по сделката.
Според излизащият в Рим вестник Джака се е разбрал да подпише 3-годишен договор за по 2,5 милиона евро на година. Самият той преди да замине за Евро 2020 е обяснил на ръководството на Арсенал, че не иска да остава повече и следващата му дестинация е Вечния град.
Арсенал иска 20 милиона евро плюс допълнителни бонуси за постижения, за да пуснат 28-годишния швейцарец в Рома. Джака пристигна в Лондон през 2016-а година от Борусия (Мьонхенгладбах) за 45 милиона.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS