Мениджърът на Астън Вила Стивън Джерард разкри страхотна новина за феновете на отбора. Той потъвърди, че „виланите“ ще се опитат да откупят Филипе Коутиньо от Барселона за постоянно.

Бразилският плеймейкър пристигна на „Вила Парк“ през януарския трансферен прозорец и веднага се превърна в основен футболист на тима, като за 7 мача за отбора има 3 гола и 3 асистенции.

В настоящия договор на кариоката е включена и опция за откупуване на стойност 33 милиона паунда, които Вила е готов да плати в края на сезона.

„Бордът наблюдава мачовете и ще вземе финалното решение, но Фил вече показа на какво е способен. Върна се в добро физическо състояние и мисля, че беше на старото си ниво срещу Саутхемптън, а дори и повече. Останалите играчи също имат само ползи от включването му. Това е важно. Искаме да го задържим, защото искаме да изградим състав с талантливи играчи като него. В най-добрата си форма, той е футболист на топ ниво“, заяви Джерард по повод бившия си съотборник в Ливърпул.

Джерард иска Вайналдум в Астън Вила

Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS