Джокович е на финал на Уимбълдън за трети пореден път

Новак Джокович постигна чиста победа с 3:0 сета - 7:6 (3), 7:5, 7:5 срещу Денис Шаповалов и за трети пореден път ще играе финал на „Уимбълдън“.

Срещу световния №12 Джокера стартира неубедително, но постепенно наложи контрол върху мача и в неделя ще спори за трофея срещу италианеца Матео Беретини.

За Джокович неделния финал на „свещената трева“ ще е седми в кариерата му, като досега има само една загуба – от Анди Мъри през 2013 година. При успех сърбинът ще се изравни с големите си съперници Роджър Федерер и Рафаел Надал с по 20 титли от Големия шлем.

Шаповалов не се предаде без лесно и успя да затрудни съперника си. И трите сета бяха изключително оспорвани, а канадецът сякаш изпусна мача още в първата част, когато водеше в пробив и имаше възможността да сервира за спечелването ѝ. Денис Шаповалов обаче допусна рибрейк в ключовия момент, а малко след това Джокович поведе с 1:0 сета след тайбрек.

Във втория и третия сет световният номер 1 показа концентрация във важните моменти и успя да затвори мача в своя полза.

По-рано днес Матео Беретини надви Хуберт Хуркач и също заслужи място на финала, който стартира в 15:30 в неделя.

За историята: Беретини стана първият италианец на финал на Уимбълдън след успех над Хуркач

Две германски легенди се събраха на ‘‘Уимбълдън‘‘ (СНИМКА)