Джокович и Раонич на 1/4-финал в Мелбърн

Действащият шампион на Australian Open Новак Джокович се класира за четвъртфиналите в Мелбърн, след като постигна чиста победа с 3:0 (6:3, 6:4, 6:4) над Диего Шварцман от Аржентина.

В първия сет имаше един единствен пробив. В осмия гейм Джокович успя да вземе подаването на съперника си и да спечели частта. Във втория сет сърбинът поведе бързо с 3:0. Шварцман върна един от пробивите, а после го и затвърди, но това не му бе достатъчно и Джокович успя да вземе и втория сет с 6:4. В третата част отново имаше само един пробив на сърбина, което му отреди място сред най-добрите осем на Откритото първенство на Австралия.

За място на полуфиналите той ще се изправи срещу Милош Раонич. Канадецът победи Марин Чилич с 6:4, 6:3, 7:5 за малко над два часа игра. И в трите сета Раонич реализира по един пробив, което бе ключът към успеха му.

Той стигна до четвъртфинал без загубен сет, а в предишния кръг отстрани полуфиналиста от миналата година Стефанос Циципас.

Милош Раонич поднесе една от изненадите на Australian Open

Раонич и Джокович са играли девет пъти един срещу друг, като сърбинът е излизал победител във всичките девет двубоя.