Новак Джокович победи младия американец Бен Шелтън с 6:3, 6:2, 7:6(4) и се класира за 10-ия си финал на US Open.

Първата част започна равностойно, но Джокович взе подаването на Шелтън в шестия гейм с първата си точка за пробив. Въпреки че срещна известни трудности до края на частта, Джокович я затвори с 6:3.

Вторият сет стартира с труден гейм за Шелтън, който трябваше да спасява точка за пробив. 20-годишният американец се справи. До 2:2 двамата взимаха подаванията си, но след това световният номер 47 не спечели нито един гейм до края на частта. Сърбинът обърна сервис гейма на Шелтън от 40:15 и проби за 3:2, след което още веднъж взе подаването на представителя на домакините.

Третата част започна с дежавю, след като американецът отново загуби собствен сервис гейм, след като имаше две поредни точки да го спечели. Шелтън се завърна в сета в осмия гейм и при 5:4 имаше дори сетбол на сервис на Джокович. В 11-ия гейм сърбинът отново проби и сервираше за двубоя, но той пропусна мачбол и американецът успя да вкара сета в тайбрек, в който Джокович показа по-големия си опит.

Това ще бъде 36-ти финал в турнир от Големия шлем за Джокович, който ще търси 24-ата си титла. Сърбинът се класира и за 4-те финала през тази година на най-престижните турнири в календара.

На финала Джокович ще се изправи срещу победителя от двубоя Карлос Алкарас - Даниил Медведев.