Джокович с рекордна победа, отива на финал срещу Медведев

Сръбският тенисист Новак Джокович спечели рекордна 225-та победа срещу играч от топ 10, с която си осигури финал на US Open. Ноле победи Александър Зверев с 4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 6:2 и по този начин счупи постижението на Роджър Федерер.

Във финала сърбинът ще се изправи срещу руснака Даниил Медведев, а мачът е на 12 септември.

Джокович стигна до финал за девети път в своята кариера, което е рекорд. Сърбинът печели турнирите през 2011, 2015 и 2018 година, а през 2007, 2010, 2012, 2013 и 2016 претърпява поражение.

В същото време Медведев имаше доста по-лека задача, след като в три сета отстрани Феликс Оже-Алясим – 6:4, 7:5, 6:2. Мачът продължи само 2 часа и 3 минути игра. Най-интересен бе вторият сет, когато Медведев губеше в резултата с 2:5, но направи 5 последователни гейма.