Един гол се оказа достатъчен за Уулвърхемптън, за да се класира за петия кръг на ФА Къп

Един гол се оказа достатъчен за Уулвърхемптън да се класира за петия кръг на ФА Къп. „Вълците“ се наложиха с 1:0 при гостуването на ФК Чорли.

В следващия етап от турнира Уулвърхемптън ще се изправи срещу победителя от Саутхемптън или Арсенал.

Единственият гол в мача падна в 12-ата минута, когато Витиня с удар от над 30 метра прати топката във вратата на Ървин.

В 60-ата минута играчите на Чорли стигнаха до най-чистото си положение в срещата. След изпълнение на корнер, топката бе центрирана в наказателното поле, където Холс стреля с глава, но Руди успя да избие топката в нов ъглов удар.

Уулвърхемптън контролираше срещата през по-голямата част, но не успя да вкара втори гол, въпреки положенията, които създаде пред вратата на Ървин.