Един гол стигна на Реал Сосиедад срещу Селта Виго (ВИДЕО)

Реал Сосиедад спечели с минималното 1:0 гостуването си на Селта Виго от 21-вия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в срещата вкара Брийс Мендес в 11-ата минута.

С успеха Сосиедад се изкачи до шестата позиция в класирането с актив от 35 точки, докато Селта е 16-и със 17.

Гостите влязоха по-добре в мача и поведоха с първата си по-сериозна възможност. Бенят Туриентес свърши по-трудното и плъзна топката към Мендес, който нямаше как да пропусне от чиста позиция.

В средата на първата част Реал Сосиедад можеше да удвои преднината си. Умар Садрик се измъкна от защитата на домакините и стреля. Въпреки че нямаше перфектната видимост, Висенте Гуаит успя да спаси. Вратарят имаше късмет, че топката беше насочена в центъра на вратата му.

До почивката Реал Сосиедад запази преднината си и започна ударно втората част. В 52-рата минута обаче удар на Мендес се отби от десния страничен стълб.

Гостите добре успяха да неутрализират нападенията на Селта Виго. Резултатът до последния съдийски сигнал се запази непроменен и Сосиедад се поздрави с крайния успех и трите точки.

В следващия кръг за тима предстои домакинство на Райо Валекано, докато Селта Виго посреща лидера Жирона.