Омар Мармуш прави фурор в Бундеслигата от началото на сезона. Египтянинът продължи головата си форма при равенството на Айнтрахт Франкфурт с Байерн Мюнхен. В срещата, играна на 6-и октомври и завършила 3:3, офанзивният футболист вкара две попадения и направи асистенция.

С осемте си гола през този сезон Мармуш вече води в класацията на голмайсторите в Бундеслигата. Той има три попадения повече от Хари Кейн, Джонатан Буркард и Ермедин Демирович.

С оглед на това представяне изглежда, че е само въпрос на време египетският нападател, който има и канадски паспорт, да направи трансфер в по-голям отбор. Още това лято Нотингам Форест го искаше, но той отказа да премине в английския тим.

Той пристига в Айнтрахт Франкфурт със свободен трансфер от Волфсбург през 2023 г. Нападателят на “орлите” се е разписвал на всеки 63 минути в Бундеслигата през тази кампания. Във всички турнири Мармуш е отбелязал девет гола в девет мача за Айнтрахт, което означава, че вкарва попадение на всеки 83 минути. Той има и шест асистенции.

Само трима нападатели, които играят в топ 5 първенствата на Европа, са по-резултатни от него във всички турнири на клубно ниво. Имената не са случайни - Роберт Левандовски, Ерлинг Холанд и Кейн, които са съответно с 12, 11 и 10 гола.

Това е голяма крачка напред за Мармуш, който през миналия сезон в 29 мача в Бундеслигата записа 12 гола и 6 асистенции.

Той има договор с Айнтрахт до 2027 г., което поставя клуба в добра позиция. Египтянинът може да се превърне в поредният офанзивен футболист, който “орлите” продават за сериозна сума. В последните години Айнтрахт Франкфурт се раздели с Андре Силва, Йеспер Линдстрьом, Себастиан Алер, Лука Йович и Рандал Коло Муани.