Ейбар надви Севиля с 3:2 у дома след фамозен обрат в шестия кръг от испанското първенство. Домакините, които нямаха победа преди двубоя, изоставаха с 0:2 на почивката, но през втората част съумяха да изненадат своите гости.

Севиля доминираше през първото полувреме. Лукас Окампос откри още в 11-ата минута на двубоя, а Оливър Торес удвои преднината на тима, който вече се виждаше победител.

Но през втората част Ейбар обърна нещата. Първо Фабиан Орелана върна едни гол от дузпа в 66-ата минута. 11 по-късно Педро Леон изравни резултата. Пълният обрат направи Хосе Анхел в 82-ата минута.

Ейбар изплува от зоната на изпадащите и вече има 5 точки. Севиля пък остава с 10 точка, като това е втора поредна загуба за тима от началото на сезона.