Българският национален отбор продължава да вгорчава вечерите на родните фенове. Този път, нашите "лъвове" паднаха 1:3 в контрола от Ейре в Дъблин. Като и двата отбора "експериментираха" с различни състави от това, което използват по принцип.
През първото полувреме мачът бе много заспал и на ст. "Авива" не се случи нищо интересно. През втората част ирландците поведоха с гол Алън Брауни в 56-ата минута. Влезлият като резерва Ивелин Попов изравни с мощна дузпа в 67-ата минута. Но след това нашите успяха да падна и в този мач, тъй като Кени Лонг направи 2:1 в 83-ата минута, а Джеймс Колинс оформи крайното 3:1 малко преди края.
Така България си тръгва от Острова с голова разлика 1:7 след контролата с Ейре и европейската квалификация с Англия (0:4).

Контрола, Ст. "Авива", Дъблин, Начало: 21:45 часа
Ейре - България 3:1

Голмайстори: 1:0 Алън Брауни 56'; 1:1 Ивелин Попов 67'-дузпа; 2:1 Кени Лонг 83'; 3:1 Джеймс Колинс 86'