Белгия завърши 0:0 срещу Република Ирландия в приятелски мач, игран в Дъблин.

Ейре можеше да поведе в 28-ата минута от мача, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа, но 19-годишният Евън Фъргюсън пропусна.

Фъргюсън застраши вратата на белгийците и секунди след началото на втората част, след като засече центриране от Роби Брейди, ударът му с глава мина покрай вратата.

В последните минути Тома Мюние пропиля възможност за Белгия.

В друг приятелски мач, игран по същото време Австрия победи Словакия с 2:0 като гост в Братислава.

Кристоф Баумгартнер даде преднина на австрийците още в първата минута, след като получи асистенция от Михаел Грегорич. Попадението бе най-бързото в историята на австрийския национален отбор.

Вторият гол в словашката врата падна в края на двубоя. Андреас Вайман се разписа в 82-ата минута от близко разстояние, след като получи топката от Романо Шмидт, за крайното 2:0.

Изключително интересна бе контролата между Кот’Ивоар и Бенин, завършила 2:2 във френския град Амиен.

Бенин на два пъти повеждаше в резултата голове на Жуниор Олайтан в 8-ата и 51-ата минути, но актуалният носител на Купата на африканските нации успя да изравни на два пъти, чрез Макс-Ален Градел за 1:1 в 29-ата минута и Умар Диаките за 2:2 в 69-ата минута.

Как дебелият Пушкаш взема акъла на младежи в Австралия пред погледа на Чарлтън, Бест и Лоу