Екшън в Румъния – фенове ползват пожарогасители и столове срещу жандармерията (ВИДЕО)

Истински екшън се разигра на почивката на Националния стадион в Букурещ по време на дербито на румънската столица между Динамо и Стяуа във втора дивизия на Румъния.

Фенове на домакините използваха пожарогасители и замеряха със столове жандармерията на стълбите, водещи към входовете на трибуните.

„Това е румънският футбол! Феновете не могат да покажат любовта си, ако не извадят лостовете и да се бият“, заяви коментатор в студиото на телевизията, излъчваща мачовете.

Двубоят завърши с успех на Стяуа с 2:1, а затъването на Динамо продължава. Българският нападател Цветелин Чунчуков записа 45 минути за победителите. „Червените кучета“ не се справят и във втория ешалон, като са с шест точки от шест мача.