Ел Маестро: Исках да сменя Десподов в 70-ата минута

Наставникът на Щурм Грац Нестор Ел Маестро сподели, че е имал интересна размяна на реплики с българския национал Кирил Десподов, който се разписа на два пъти при победата на тима с 3:1 срещу Хартберг. Освен с две попадение, той се отличи и с асистенция за първия гол преди почивката.

Бившият старши треньор на ЦСКА си призна, че е възнамерявал да замени Десподов през втората част, но българинът го е убедил да не го прави, като е обещал, че ще отбележи гол до последния съдийски сигнал на срещата:

„Аз харесвам всичките си футболисти. В 70-ата минута той (Кирил Десподов) ми каза: „Не ме сменяйте, ще вкарам гол”! Послушах го”, заяви радостно Ел Маестро.