Елизара Янева се класира убедително за финала на сингъл на турнира на твърда настилка в зала в Порто (Португалия) с награден фонд 40 хиляди долара. 

18-годишната българка, която миналата седмица стана вицешампионка на друг турнир в Порто, разгроми хърватката Леа Бошкович с 6:0, 6:0 за 57 минути. 

За титлата Янева ще играе с победителката от мача между номер 5 Лина Гьорческа (Република Северна Македония) и седмата поставена Фиона Кроули (САЩ). 

Елизара Янева е спечелила три титли в турнирите за жени от ITF. Силната ѝ серия през сезона включва и второ място в Манчестър (с награден фонд 40 хиляди долара), както и достигане до четвъртфиналите в Лешно (Полша) с награден фонд 60 хиляди долара. 

С класирането си до финала миналата седмица българката се изкачи до рекордното за нея 260-о място в световната ранглиста. Така тя се приближава до участие в квалификациите на „Ролан Гарос". 

Григор Димитров тренира с Джон Иснър в Далас в очакване на турнира
Стана ясен жребият за Купа Дейвис

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS