Емил Нейков се класира за финал на 2000 метра на Евро 2021

Световният шампион на скиф за младежи до 23 години Емил Нейков се класира за финала на 2000 метра на Европейското първенство за младежи по гребане, което се провежда в полския град Катовице. Синът на олимпийската ни шампионка Румяна Нейкова спечели категорично своята полуфинална серия с резултат от 7:14.81 минути, изпреварвайки с повече от 3 секунди завършилия на втора позиция представител на Турция.

Финалът на Емил Нейков е днес след 13 часа българско време.

България ще има още един финалист днес. Това е бронзовият медалист от Световното за младежи под 23 години Лазар Пенев, който малко след 12:00 часа днес ще се бори за медал на скиф лека категория.