Президентът на Атлетико Мадрид, Енрике Сересо, внесе яснота около бъдещето на звездата на отбора Хулиан Алварес, като изпрати категорично послание, че аржентинецът ще продължи да носи червено-белия екип и през следващия сезон.

Категорична позиция за Алварес

По време на участието си в международния форум „Спортът в глобален контекст“ на ICAD, Сересо отговори на въпросите за бъдещето на нападателя с думи, които не оставят място за съмнение.

„Хулиан Алварес е играч на Атлетико Мадрид и то не само за изминалия сезон, а за много години напред“, заяви президентът на „дюшекчиите“.

Той подчерта, че клубът вече работи усилено по лятната селекция, за да подсили състава за новите предизвикателства. „Работим непрекъснато, за да привлечем най-добрите играчи в нашия отбор. До месец август, когато започва Ла Лига, остава много време за търсене, наблюдение и преговори“, допълни Сересо.

Относно стратегията на клуба, той добави: „Направихме много добър сезон и сега сме в процес на подготовка за следващия. Когато има развитие по трансферите, ще го обявяваме своевременно.“

„Метрополитано“ – повече от футболен стадион

Освен актуалните спортно-технически теми, Енрике Сересо коментира и други важни въпроси, свързани с клуба. Той обърна специално внимание на концертите на световната звезда Bad Bunny, които поставиха стадион „Метрополитано“ в центъра на световното внимание.

Атлетико Мадрид се изгаври с Барселона - „представи“ Ямал, Рафиня и Педри

„Това е пример за глобалния характер на света на спорта, който развива всички тези аспекти“, коментира той, изтъквайки многофункционалността на модерното съоръжение.

Бъдещето на спортните клубове

Сересо сподели и визията си за бъдещето на големите клубове, засягайки предложението на Енрике Рикелме за изграждането на т.нар. „град на члена“ за Реал Мадрид.

Атлетико Мадрид избухна срещу Барселона за Хулиан Алварес: Стига лъжи! Това са действия на малък клуб!

Според президента на Атлетико, бъдещето принадлежи на модели, които обединяват различни дейности – спорт, развлечения, индустрия и туризъм.

ПСЖ хвърля бомба: чудовищна оферта от 120 млн. евро и двама играчи за Хулиан Алварес

„Всички клубове ще се развият в посока, която обединява свободно време, спорт, развлечения и индустрия. Спортът е и туризъм, и много други неща. Всичко това, взето заедно, позволява на зрителя да му се наслади пълноценно“, обясни той.

Барселона с първа оферта към Атлетико за Алварес

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS