Кристиан Ериксен заяви, че се е завърнал в международния футбол по "перфектния начин", като се разписа две минути, след като влезе в игра за Дания в контролата с Нидерландия (2:4). Това стана след почти фатален сърдечен удар миналата година по време на Евро 2020.
30-годишният плеймейкър рухна на терена и получи животоспасяваща първа помощ по време на сблъсъка на Дания от Евро 2020 с Финландия (0:1). Близо осем месеца по-късно той се присъедини към клуба от Висшата лига Брентфорд като свободен агент.
"Бях щастлив, че топката дойде при мен и, разбира се, беше прекрасен финал. Да започнем завръщането в международния футбол по този начин беше идеално“, каза халфът пред Sky Sports.
“Чувствах се много добре посрещнат от феновете на Нидерландия. Бях тук преди, когато играх за Аякс в продължение на много години, така че, разбира се, те ме познават, но със сигурност беше много затоплящ сърцето прием”, продължи той.
„Очаквам с нетърпение да играя на Световното първенство в Катар, но има много мачове преди това и съм фокусиран върху тях", каза още Ериксен. Дания приема Сърбия в приятелски мач във вторник.
Нидерландия надви Дания в страхотен мач, Ериксен се завърна с гол (ВИДЕО)
Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS