Ерлинг Холанд – гол на всеки 22 минути

Норвежецът Ерлинг Холанд отново се разписа за Борусия Дортмунд, въпреки че отборът му отпадна от турнира за Купата на Германия, след като бе отстранен от Вердер Бремен. 19-годишният футболист има 8 гола в 4 мача за „жълто-черните“.

Статистическите данни на Холанд в германския футбол са също толкова зрелищни, колкото тези, които той преди това имаше в Австрия с екипа на РБ Залцбург, както и за юношеските формации на националния отбор на Норвегия. Нападателят, за който Борусия Дортмунд плати само 30 милиона евро тази зима е в епицентъра на вниманието.

Ерлинг има 8 гола в 4 мача, въпреки че не във всички двубои е започвал като титуляр, така че статистиката на отбелязаните от него голове спрямо изиграните минути е още по-зрелищна. Той е вкарал своите 8 гола само за 180 минути. Тоест, Холанд вкарва за Борусия Дортмунд на всеки 22 минути. Следващите мачове, които предстоят на отбора са срещу Байер Леверкузен и Айнтрахт Франкфурт, а също така на хоризонта се задават и решаващите осминафинални срещи от Шампионска лига срещу Пари Сен Жермен.

Влиянието на Холанд в играта на Борусия Дортмунд се усеща много осезаемо и старши треньорът на отбора Люсиен Фавр вече търпи критики, че много рядко пуска норвежеца в титулярния състав.

Ерлинг бе оставен на резервната скамейка и в срещата за Купата на Германия срещу Вердер Бремен и се появи в игра през второто полувреме. „Твърде късно“, написа „Bild“, тъй като Борусия Дортмунд вече губеше с 0:2 в резултата.

Синове на известни футболисти

Холанд с невероятно постижение за историята – 7 гола от 7 изстрела в Бундеслигата!