Еспаньол се класира за финалния плейоф за промоция в Ла Лига. „Папагалчетата“ стигнаха до него, след като отстраниха Спортинг Хихон с общ резултат от 1:0. Каталунците спечелиха първия мач като гост, а сега завършиха при нулево равенство.

Еспаньол ще се изправи срещу Реал Овиедо в битката за последното място в Ла Лига.

Двубоят започна с натиск от страна на Еспаньол. Още преди да са изминали и 60 секунди футбол Хави Пуадо излезе на чиста позиция, но стреля над напречната греда на вратата, пазена от Рубен Янес.

След центриране в наказателното поле на Еспаньол в 14-ата минута, Хуан Отеро стреля от близко разстояние, но не успя да намери очертанията на вратата на Жоан Гарсия.

Мартин Брайтуайт отправи опасен удар с глава в 17-ата минута, но Янес се намеси комфортно.

Спортинг Хихон пропусна златна възможност да поведе в 28-ата минута, когато Марио Гонсалес получи топката в наказателното поле на Еспаньол, но от близко разстояние стреля покрай вратата.

Еспаньол продължи да бъде много активен на старта на втората част. В 65-ата минута Мартин Брайтуайт стреля след рикошет, но право в левия страничен стълб на вратата на гостите.

Най-добрата възможност за Спортинг Хихон бе в 88-ата минута, когато Пабло Гарсия стреля от близко разстояние, но Жоан Гарсия направи феноменално спасяване.

Мартин Брайтуайт шутира в гредата в 89-ата минута, а след докосване в бранител на Хихон топката влезе във вратата. Попадението не бе зачетено заради засада на датския нападател на „папагалчетата“.

Във първата минута от добавеното време нервите взеха връх, а футболистът на Еспаньол Омар Ел Хилали си изкара червен картон, като ще пропусна първия мач от финалните двубои с Реал Овиедо.