Еспаньол се наложи с 2:1 срещу Райо Валекано в мач от 35-ия кръг на Ла Лига. Победата върна каталунците в борбата за оцеляване.

Те остават на предпоследното място с 34 точки, но са само на точка от Валядолид и Хетафе. Поне един измежду трите отбора ще успее да съхрани мястото си в елита на Испания. В същото време Райо Валекано остава 11-и с 46 пункта.

Головете за Еспаньол реализираха Серхи Дардер и Нико Меламед, докато за Райо – Раул де Томас беше точен от бялата точка.

В средата на първата част гостите от Каталуня излязоха напред в резултата. Серхи Дердер овладя в наказателното поле и прати топката в мрежата за 0:1.

Еспаньол обаче не съумя да удържи преднината си до почивката. В края на първата мадридчани получиха правото да бият дузпа заради игра с ръка на Оскар Хил. Системата ВАР подсказа на рефера да посочи бялата точка. Зад топката застана Раул де Томас, който отбеляза за 1:1.

В добавеното време на първото полувреме Серхи Гомес засече с глава центриране от корнер в наказателното поле, но вратарят спаси.

През втората част Еспаньол натисна и в 59-ата минута стигна до втори гол. Нико Меламед се превърна в герой за гостите, оформяйки крайния резултат в тяхна полза.

В следващия кръг от Ла Лига Райо Валекано гостува на Реал Мадрид, докато Еспаньол посреща Атлетико Мадрид.

Барселона е новият шампион на Испания! (ВИДЕО)

Рафиня обиколи ‘‘Камп Ноу‘‘ на колене – ето защо (ВИДЕО)