Еспаньол се срина в Ла Лига след трета поредна домакинска загуба

Противникът на Лудогорец в група “H” на Лига Европа се намира в зоната на изпадащите в Примера дивисион. Това стана, след като загуби у дома с 1:3 от Реал Сосиедад в двубой от петия кръг на Ла Лига. Третата поредна загуба от три домакинства на „Корнея-ел Прат“ бележат представянето на „папагалчетата“.

В 18-ата минута Микел Оярсабал пусна извеждащо подаване към Уилиан Жозе. Бразилецът с едно докосване прати топката под плонжа на Диего Лопес и по този начин откри головата сметка за „светлосините“.

Гостите отново зарадваха феновете си в 34-ата минута. Порту нахлу в наказателното поле и след лоша намеса на вратаря Лопес топката остана в краката му. Крилото прати топката на волето на останалия на празна врата Уилиан Жозе и за бразилеца не представляваше трудност да се разпише за втори път във вратата на Еспаньол.

След почивката „папаглчетата“ възвърнаха своите надежди, след като в 71-ата минута Салдуа си отбеляза автогол. Защитникът нямаше време да посегне, за да изчисти и за негово нещастие топката се озова в мрежата му.

Радостта на домакините не бе дълга. Само три мунити след като намалиха резултата, подарена топка от Луис Лопес изведе Александър Исак, който не остави шанс на Диего Лопес.

Баските постигнаха трета победа от началото на сезона и събраха актив от 10 точки, докато Еспаньол е в зоната на изпадащите с едва 4 точки.