Еспаньол победи Майорка с 2:1 у дома в мач от деветия кръг на Ла Лига. „Папагалчетата“ спряха серия от три загуби и се изкачиха до 12-ото място с 10 точки, докато балеарци са шести с 14.

Каталунците излязоха напред в резултата след 18 минути игра, когато Жофре Карерас предостави хубаво центриране в наказателното поле за Мараш Кумбула, който с глава отбеляза за 1:0.

В 35-ата минута Жофре си проправи път към границата на наказателното поле, в което навлезе и нанесе удар към десния ъгъл, но Доминик Грайф успя да затвори ъгъла и изби.

В началото на второто полувреме Еспаньол отбеляза нов гол. В 47-ата минута Ирвин Кардона пусна към Жофре, който нанесе безпощаден удар по земя и покачи преднината на домакините на 2:0.

В 55-ата минута Кардона стреля от границата на наказателното поле точно под напречната греда, но Грайф в последния момент успя да направи блестящо спасяване и да избие топката.

В 63-ата минута Майорка се пробуди и имаше възможност да върне едно попадение, след като Абдон Пратс засече добро центриране, но правещият добър сезон Жоан Гарсия спаси.

Пет минути по-късно гостите от Балеарските острови все пак успяха да намалят пасива си, след като Чикиньо центрира от корнер, Кайл Ларин свали за Антонио Раийо, който отблизо вкара.

До края на срещата Майорка опита да стигне до изравнително попадение, но така и не успя да го стори и Еспаньол успя да се върне на пътя на победите и да се изкачи в таблицата на Ла Лига.