Рилски спортист претърпя тежка загуба от Кралев/Крамо с 61:87 (9:17, 16:17, 20:29, 16:24) в „Арена Самоков“ в мач от втория кръг в група F в турнира Купата на ФИБА Европа. Това бе втора поредна загуба за Рилецо в европейските клубни турнири, докато естонците вече имат две победи и оглавяват групата.

Двубоят започна с 12 безответни точки от страна на Кралев/Крамо, докато Рилецо така и не успя да влезе в ритъм и логично изоставаше с 9:17 в края на първата част. Домакините се държаха в двубоя през втората част, като българският тим изоставаше с 9 точки на полувремето при 25:34.

Пасивът на Рилски спортист продължи да бъде около 10 точки през третия период, в края на който Кралев/Крамо направи серия от девет безответни точки, с която практика реши мача, тъй като естонците увеличиха аванса си до 18 точки при 63:45. Възпитаниците на Любомир Киров загубиха и последната четвърт с 16:24, а двубоят с 61:87.

В основата на успеха за естонския тим бе Каспер Суронг, който вкара 13 точки и даде 7 асистенции. Севери Каукиайнен наниза също 13, към които добави 5 асистенции, а Уго Тум добави 12 пункта.

Най-резултатен за Рилски спортист бе Юре Планинич със своите 20 точки, към които добави и 10 борби за „дабъл-дабъл“, а капитанът Чавдар Костов добави 10 точки.