Етър Велико Търново победи Янтра Габрово с 2:0 в приятелски мач, игран на Градския стадион в Несебър. Точни за „болярите“ в регионалното дерби бяха Ивайло Димитров и Брайън Есало.

В 12-ата минута се стигна до меле в средата на терена, при което Луис Кордова получи директен червен картон.

В 19-ата минута Николай Янков изведе Крум Стоянов на добра позиция, той вкара, но попадението не бе признато заради засада.

В 43-ата минута Янков намери Секо Диаманка, но топката му бе отнета от бранител, а при добавката на Мартин Моран, но Борис Груев улови.

В 50-ата минута Етър имаше претенции за игра с ръка в наказателното поле след центриране на Кольо Станев, но дузпа не бе отсъдена.

В 73-ата минута Кольо Станев остана сам срещу вратаря Християн Василев, който успя да избие.

Три минути след това Етър излезе напред в резултата, след като Дидис Пита центрира перфектно отляво към Ивайло Димитров, който изпревари вратаря Василев и се разписа.

В 78-ата минута Брайън Есало бе изведен очи в очи с Християн Василев и го преодоля за крайното 2:0 в полза на Етър.