Етър продължава напред за Купата след драма с дузпи със Созопол

| БГ футбол, Етър

Етър се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като отстрани Созопол след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при резултат 0:0, а при наказателните удари "виолетовите" показаха класа и спечелиха с 4:2.

През първото полувреме двата тима си размениха по няколко опасни положения, но така и не успяха да се разпишат. За Етър със сериозен пропуск се отличи Преслав Боруков, докато за Созопол с попадението се размина Венцислав Гюзелев. В 30-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като защитник на великотърновци влезе много остро в краката на Цветомир Тодоров, но съдията Красен Георгиев прецени, че няма достатъчно предпоставки да посочи бялата точка.

След почивката картината на терена се запази. Четвърт час преди края на срещата Созопол бе много близо до гол. Иван Колев изведе много добре Кристиян Парашкевов сам срещу вратаря Христо Иванов, но ударът на играча на домакините срещна напречната греда. Малко преди края Етър можеше да поведе, но Алдаир Ферейра не успя да намери очертанията на вратата на Созопол.

В продълженията двубоят отново бе двуостър, като с пропуск за Созопол се отличи Кристиян Иванов, чиито удар бе избит в корнер от Христо Иванов. В ответната атака пък Етър можеше да реши всичко в срещата, след като Дани Пехливанов бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

При дузпите попадения за домакините от Созопол реализираха Диян Молдованов и Кристиян Иванов, а с пропуски се отличиха Сава Савов и Ариф Ферадов, чиито удари бяха спасени от Христо Иванов. За Етър пък точни бяха Милчо Ангелов, Даниел Пехливанов, Свилен Щерев и вратарят Христо Иванов, който отбеляза победната дузпа.