Етър разпиля Септември и запази първото място във Втора лига

Етър срази с категоричното 4:1 Септември София в мач от 14-ия кръг на Втора лига. След успеха „виолетовите“ заемат лидерската позиция в класирането.

Марио Илиевски изведе столичани напре, но Етър стигна до обрата след голове на Николас Фемия, Даниел Младенов и Ловре Кнежевич.

Във втората минута гостите бяха много близо до гола. Атанас Кабов си освободи пространство, но изстрелът му се отби от гредата.

В 29-ата минута Септември поведе. Топката беше центрирана от пряк свободен удар. Защитник на Етър изби, но Анатоли Господинов беше напуснал своята голлиния и Илиевски го прехвърли със страхотен техничен удар.

Три минути преди края на първата част равенството беше възстановено. Даниел Младенов центрира, а Фемия прати топката в мрежата с красив удар от въздуха.

Три минути по-късно Даниел Младенов се разписа след асистенция на Здравко Илиев и така Етър направи пълния обрат.

След почивката търновци сложиха точка на спора с нови две попадения. Четвърт час преди изтичането на редовното време Даниел Младенов удвои головата си сметка в мача за 3:1. Крайният резултат оформи Ловре Кнежевич в 82-рата минута.

В следващия кръг Етър ще се опита да продължи победната си серия при гостуването на Спартак Варна. В същото време Септември София посреща Созопол.