Етър постигна важен успех като гост срещу Добруджа с 1:0. Единственият гол реализира Иван Коконов в 11-ата минута.

Коконов отбеляза може би едно от най-лесните попадения в кариерата си. Той получи хубав пас от Георги Бабалиев и вкара от близко разстояние.

Добруджа се опита да стигне до изравнителен гол, но Ивайло Михайлов пропусна няколко добри шанса.

В 74-ата минута се откри най-добрата възможност за домакините. Димитър Пиргов засече центриране с глава. Вратарят на Етър Станислав Нисторов се отчете с прекрасна намеса, след което Здравко Серафимов пропусна да изравни само от няколко метра.

В друг мач от кръга във Втора лига, Монтана надви като гост Лудогорец II с 2:1 след попадения на Филип Ежике и Виктор Добрев. За разградчани се разписа Хюсеин Кельовлуев.

Пирин остава лидер с 29 точки. Монтана е с 4 по-малко, а Лудогорец II е с 21 пункта, но и мач по-малко. Етър изпревари Добруджа и се изкачи до 5-ото място с 20 точки.