Етър загуби с 0:1 от Черноморец Бургас втората си контрола от зимната подготовка на отбора. Приятелският мач се игра на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен, където единственото попадение вкара Мариян Тонев.

Още в 3-ата минута от срещата бившият играч на Етър Живко Петков се контузи и на негово място за бургазлии влезе друг бивш етърец - Алиуне Бадара.

До края на първото полувреме играта се развиваше предимно в центъра на терена и чистите голови положения пред двете врати липсваха.

В игра след почивката влезе изцяло нов състав - всички от групата, без Радослав Найденов и Георги Иванов.

Четвърт час преди края на редовното време Черноморец поведе. Мариян Тонев стреля от десетина метра, топката рикошира в защитник и излъга вратаря Мартин Величков - 1:0 за тима от Втора лига.

В 89-ата минута Крум Стоянов се откъсна и излезе сам срещу вратаря, но Нисторов спаси удара му.

Минута след това юношата Георги Иванов стреля от дъгата, но Нисторов отново улови и така успехът отиде на сметката на Черноморец Бургас.

Третата контрола на „болярите“ от зимния им лагер е на 27 януари срещу Янтра Габрово.