Етър завърши сезона с чест, побеждавайки Славия като гост

Етър завърши сезона с чест, побеждавайки Славия с 2:0 като гост. Кольо Станев откри в 9-ата минута, а Преслав Боруков удвои аванса на „виолетовите“ със страхотен гол в 72-ата минута.

Етър завърши сезона на последно място в efbet Лига и ако бъде решено да има изпадащи, то "виолетовите" ще се простят с елитния си статут. Славия от своя страна се спаси от изпадане и ще приключи сезон 2020/2021 на 11-а позиция. Ботев Враца ще играе бараж с третия от Втора лига, а Монтана също трябва да изпадне директно, ако няма промени в регламента на efbet Лига, което ще стане ясно на 25 май.

В първите минути на двубоя Етър се настани в половината на домакините, но без да успеят да създадат опасности пред вратата на Светослав Вуцов.

В 9-ата минута Ловре Кнежевич изведе Милчо Ангелов по крилото, който пусна остър пас в наказателното поле, а Кольо Станев засече топката във вратата на Вуцов за 0:1.

В 13-ата минута Надер Гандри изпревари Ивей Ромееш, а Александър Томаш побесня край тъчлинията, искайки нарушение на защитника на Славия срещу панамеца. Малко след това отново имаше съприкосновение между Гандри и Ромееш, което отново породи напрежение на стадиона в "Овча купел" и се наложи медицинският щаб на "виолетовите" да влиза на терена.

В 18-ата минута Макрилос опита удар по посока вратата на Господинов, но не намери целта. Малко след това Антовски пусна остър пас в наказателното поле, но Господинов улови топката.

В 22-ата минута Радослав Кирилов набра скорост към наказателното поле, но бе спрян от Хосе Чембърс. В 24-ата минута Здравко Илиев центрира към Милчо Ангелов, но нападателят на гостите не успя да отиграе добре.

В 31-ата минута Макрилос стреля от границата на наказателното поле, но Господинов изби в ъглов удар, след който стражът на гостите излезе и боксира. Четири минути след това Кнежевич стреля по земя, но ударът му бе слаб и Вуцов улови топката.

В 38-ата минута Емил Виячки уцели гредата след изстрел с глава, но бе в положение на засада.

В 50-ата минута Филип Антовски центрира в наказателното поле, но Калоян Кръстев не успя да засече топката. Малко след това Макрилос прати топката в наказателното поле, но Господинов улови.

В 54-ата минута излезлият напред Господинов успя да изпревари Радослав Кирилов, който бе получил дълъг пас. Секунди след появяването си на терена Преслав Боруков опита да намери свой съотборник до точката за дузпата, но защитата на Славия се справи.

В 65-ата минута Радослав Кирилов стреля отблизо с глава, но покрай вратата.

В 72-ата минута Преслав Боруков вкара страхотно попадение от дистанция, за да увеличи аванса на Етър.

В 81-ата минута Радослав Кирилов стреля на сантиметри покрай вратата на гостите. В 85-ата минута Макрилос стреля много над вратата от пряк свободен удар.

Жълти картони: Ивей Ромееш, Кольо Станев, Венелин Филипов, Пламен Крачунов (Е)

Славия - Етър 0:2, 0:1 Кольо Станев 9', 0:2 Преслав Боруков 72'

Съставите на двата тима:

Славия: 13. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 75. Надер Гандри, 19. Филип Антовски, 73. Мартин Сораков (53' 71. Емил Стоев), 77. Георги Вълчев (89' 29. Петър Вуцов), 7. Питър Макрилос (89' 5. Мартин Атанасов), 17. Ерол Дост (59' 70. Михаил Александров), 10. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев (59' 14. Ивайло Димитров)

Резерви: 12. Иван Дерменджиев, 71. Емил Стоев, 6. Костадин Велков, 70. Михаил Александров, 5. Мартин Атанасов, 29. Петър Вуцов, 14. Ивайло Димитров

Етър: 13. Анатоли Господинов, 44. Божидар Кацаров (86' 20. Яни Пехливанов), 81. Венелин Филипов, 84. Здравко Илиев (46' 23. Христофор Хубчев), 70. Кольо Станев, 6. Пламен Крачунов, 18. Николас Фемия (86' 16. Симеон Мечев), 3. Хосе Чембърс, 17. Ивей Белграве, 7. Милчо Ангелов (67' 11. Даниел Младенов), 22. Ловре Кнежевич (61' 99. Преслав Боруков)

Резерви: 1. Христо Иванов, 11. Даниел Младенов, 99. Преслав Боруков, 23. Христофор Хубчев, 20. Яни Пехливанов, 10.Миси Мезу, 16. Симеон Мечев

Съдия: Волен Чинков