Реал Мадрид спечели за рекорден 15-ти път в своята история трофея от Шампионска лига. На финала на "Уембли" в Лондон "белите" се наложиха с 2:0 срещу Борусия Дортмунд с голове на Даниел Карвахал и Винисиус Жуниор след почивката, осигурявайки втори успех за мадридчани в последните три сезона.

В 85-ата минута Тони Кроос напусна терена при резултат 2:0 за Реал. Вместо него в игра влезе Лука Модрич.

Разбира се, това беше повод феновете на Реал Мадрид да го поздравят с бурни аплодисменти и да му благодарят за всичко, което легендарният германец даде на "кралете" през последното десетилетие.

Този финал беше последният му мач за Реал, последен клубен мач, след Евро 2024 той ще прекрати кариерата си.

Той спечели шест купи в Шампионска лига, пет от които с Реал.

За 15-и път Реал се изкачи на трона! Дортмунд преживя нов кошмар на ‘‘Уембли‘‘ (ВИДЕО)