Евертън надви Фулъм в мач с пет гола

Евертън се наложи над Фулъм с 3:2 в мач от деветия кръг на Висшата лига. Попаденията за тима на Карло Анчелоти бяха дело на Калвърт-Люин, който се разписа на два пъти и Дюкуре. Точни за домакините бяха Боби Рийд и Лофтъс-Чийк.

След успеха Евертън събра 16 точки на шестата позиция, а Фулъм е точна над чертата с актив от 4.

„Карамелите“ започнаха ударно двубоя. Още в първата минута те поведоха в резултата. Ричарлисон пусна пас успоредно на голлинията към Калвърт-Люин, който засече топката отблизо във вратата на Ареола.

След четвърт час игра обаче Фулъм се върна в мача. Боби Рийд получи подаване малко преди наказателното поле, поведе си топката и я насочи към обратния ъгъл за 1:1.

В 30-ата минута Калвърт-Люин се разписа за втори път в двубоя. Люка Дин с хубав пас намери навлизащия на скорост Люин, който въпреки че бе притиснат от двама футболисти на Фулъм успя отново да даде аванс на своя тим.

Шест минути по-късно Евергтън вече водеше с 3:1. Люка Дин даде втората си асистенция в мача, като този път тя бе към Дюкуре, който се разписа с глава.

В 68-ата минута Кавалейро пропусна да се разпише от дузпа и да намали изоставането на домакините. Минута по-късно обаче Дин изпусна Лоокман, който пусна към Лофтъс-Чийк и той вкара за 2:3, но не и без помощта на рикошет. До края на срещата обаче Фулъм нямаше сили да стигне поне до точката.