Евертън избухна в последните минути на двубоя с Нюкасъл и записа категорична победа с 3:0 над "свраките" в двубой от 15-ия кръг на Висшата лига.

С успеха "карамелите" събраха 10 точки, на една над 18-ия Лутън. Нюкасъл остава седми с 26 точки.

Двубоят започна с опасност за Нюкасъл, но ударът на Мигел Анхел Алмирон в 18-ата минута бе отразен от Джордан Пикфорд.

Две минути след това Мартин Дубравка също трябваше да се намесва, след като Доминик Калвърт-Люин си освободи пространство за изстрел и опита да прати топката в долния ляв ъгъл.

В 31-ата минута Джак Харисън даде хубав пас на Дуайт МакНийл, но той стреля на сантиметри от вратата.

Eвертън започна по-активно втората част и приложи домакински натиск над своя противник. Това даде резултат в последните минути на двубоя.

В 79-ата минута сбърка и подари топката на Киърън Трипиър сбърка и подари топката на Дуайт МакНийл, който тръгна на самостоятелен рейд, навлезе в наказателното поле и с мощен изстрел не остави шанс на Дубравка за 1:0.

Седем минути след това отново Трипиър сбърка, като този път Джак Харисън отне топката и пусна в наказателното поле, където МакНийл хитро пропусна паса, а Абдулай Дукуре нахлу на скорост и засече топката във вратата за 2:0.

В шестата минута на добавеното време Бето вкара първия си гол с екипа на Евертън, за да оформи крайното 3:0.

Тежка загуба за отбора на Бензема, три червени картона в мача между Джерард и Бишчан