Кристиано Роналдо имаше най-много удари по посока на съперниковата врата, а домакинът Германия е най-добрият по ефективност в мачовете от първия кръг на Европейското първенство, като нито един голмайстор не отбеляза повече от един гол.

Роналдо не успя да вкара от трите си удара към вратата при победата на Португалия с 2:1 над Чехия във вторник и е един от четиримата играчи, които имат общо пет опита за гол, заедно с французина Маркус Тюрам, грузинеца Жорж Микаутадзе и Кристиан Ериксен. от Дания.

Досега виждаме турнир с ранни – и късни – голове, като шест от 34-те са отбелязани през първите 15 минути и 14 през първия половин час, докато четири гола вече са отбелязани след 90-ата минута.

При средна стойност от 2,84 гола на мач, или по един на всеки 32 минути, само пет от 24-те отбора не успяха да отбележат гол в началните си мачове.

Албанецът Недим Байрами отбеляза най-бързия гол в историята на Евро 2024 след 23 секунди срещу Италия, въпреки че отборът му в крайна сметка загуби с 1:2.

Португалия води в притежанието на топката с 69 процента, докато домакините Германия доминират по същия начин с 68 процента, когато победиха Шотландия с 5:1.

Германците има най-добрата точност на подавания от 94 процента, водени от своя 21-годишен атакуващ полузащитник Джамал Мусиал, който успешно изпълни 100 процента от своите 33 подавания към съотборници.

Двама играчи записаха две асистенции в мачовете от първия кръг, румънският нападател Денис Ман при победата с 3:0 над Украйна и може би по-изненадващо, нидерландският защитник Нейтън Аке при победата с 2:1 над Полша.

Турция като отбор има най-много удари към вратата - 22, с един повече от Нидерландия. Чешкият вратар Индрих Станек беше най-ангажиран между гредите със седем спасявания, с едно повече от нидерландеца Барт Вербрюген.

Четирима бягаха със скорост над 35 километра в час, като най-бързият е румънският нападател Валентин Михъйла (35,9 км/ч). Другите бяха белгиецът Жереми Доку (35,3 км/ч). Расмус Хьойлунд (35.3) от Дания и капитанът на Франция Килиан Мбапе (35.2).

Никой играч не пробяга повече от сръбския полузащитник Сергей Милинкович-Савич - 13,9 км срещу Англия.