Панатинайкос спечели Еврлолигата за 7-и път в историята си и за първи след 2011 г. след успех във финала на тазгодишното издание срещу Реал Мадрид с 95:80.

Мачът започна много силно за Реал, като "кралският клуб" спечели първата четвърт с 36:25.

Обратът за гръцкия тим започна във втората четвърт, в която Панатинайкос съкрати изоставането си с шест точки. На полувремето резултатът бе 54:49 за Реал.

В третата четвърт испанският гранд отбеляза само 7 точки заради зашеметяваща игра в защита от страна на "детелините".

В последните 10 минути Панатинайкос показа и офанзивна мощ и реализира 31 точки срещу 16 за Реал.

Най-резултатен за успеха на гърците бе гардът Костас Слукас, който отбеляза 24 точки. Кендрик Нън добави 21, а Матиа Лесор завърши двубоя със 17 точки и 6 борби.