Европейската кампания на Левски отдавна приключи, а феновете на „сините“ със сигурност си я спомнят със смесени чувства.

От една страна, столичани се завърнаха в Европа след дълго отсъствие и елиминираха гръцкия гранд ПАОК, по-важното – надиграха го. От друга, отборът на Станимир Стоилов отпадна от малтийския Хамрун Спартанс, който не говореше нищо на българския фен допреди срещите с Левски.

И двата съперника на вековния столичен гранд обаче се справят много добре в местните шампионати след тези мачове. Това не може да се каже за Левски, който вече е в доста дълга серия без победа и се намира на седмо място във временното класиране.

Какво обаче правят ПАОК и Хамрун през този сезон?

ПАОК: Миналогодишният четвъртфиналист от Лигата на конференциите и вицешампион на Гърция в момента е четвърти в гръцката Суперлига. Тимът на Разван Луческу е в битката за титлата, като е на седем точки зад лидера Панатинайкос, който размаза с 3:0 като гост.

След двата мача с Левски ПАОК се намира в много добра серия, като е загубил едва два мача, но и двата от конкуренти за титлата – Панатинайкос (1:2) и АЕК Атина (0:2). Освен това, „двуглавите орли“ са на полуфинал за Купата срещу ПАС Ламия, където доскоро играеше Иван Горанов. Отборът е с шансове да атакува дори дубъл в Гърция, макар и не особено големи.

Хамрун: Малтийците изиграха още два мача в Европа, след като победиха Левски с дузпи на „Георги Аспарухов“. Те се представиха достойно, но отпаднаха от сръбския гранд Партизан след загуба с 1:4 в Белгард и зрелищно равенство 3:3 в Малта.

Завършилият на четвърто място в малтийското първенство през миналия сезон отбор обаче се представя меко казано доста добре през тази кампания. Отборът на Бранко Нишевич има едва две грешни стъпки – равенство с Биркиркара (0:0) и загубакато гост на Зебъг Рейнджърс (2:4). Преднината на върха пред втория Гзира Юнайтед е 11 точки (52:41). За Купата Хамрун е на четвъртфинал с Валета. Подобно на ПАОК, Хамрун също има шанс за дубъл, а дори и по-добър от този на гърците.

Приятелката на Анди Краев с най-доброто пожелание: Без повече жълти картони

Хосе Кордоба излиза срещу Лео Меси на най-големия стадион в Южна Америка

Наско Сираков с важни срещи за бъдещето на Левски

Стоилов: До ден-два ще имаме стратегия и план, не знам дали има опасност за лиценза (ВИДЕО)

Краев духна свещичките и поведе Левски към успех, Петков и юноша довършиха „Славата“ (ВИДЕО)

Сделката за Левски пропадна, а сега накъде? (ВИДЕО)

Сираков за мача с Черно море: Благодаря на футболистите за подаръка, който направиха на Мъри (ВИДЕО)

Сираков: Любимият ни клуб носи тежести, които не могат да бъдат преодолени на този етап

Официално: Сделка за Левски няма да има

Левски с официална позиция: Задължения, натрупани през последното десетилетие, се оказаха непреодолима пречка