Футболната асоциация в Англия повдигна обвинение срещу защитника на Ливърпул Вирджил ван Дайк. Причината - поведението на нидерландеца след получаването на червен картон в гостуването на Нюкасъл, което мърсисайдци спечелиха драматично с 2:1.

Капитанът на Ливърпул влезе с словесен спор с главния съдия Джон Брукс, а после и с четвъртия рефер, недоволен от изгонването си през първото полувреме.

Нидерландският защитник има срок до петък да отговори на обвинението. Ако бъде признат за виновен, защитникът ще бъде наказан за повече от един мач, колкото се полага по регламент.

„Твърди се, че защитникът се е държал по непристоен начин и/или е използвал оскърбителни и/или обиждащи думи по адрес на официално лице“, гласи позицията на Футболната асоциация.