Фамозен първи гол на Педро донесе победата на Рома над Удинезе

Дошлият от Челси Педро донесе победата на Рома с 1:0 като гост над Удинезе в мач от третия кръг на Серия А. Испанецът вкара страхотно попадение през втората част, за да осигури трите точки на съперника на ЦСКА в груповата фаза на Лига Европа. С успеха Рома събра 4 точки на осмата позиция, докато Удинезе са предпоследни с 0 точки от три мача.

Рома имаше шанс да поведе в 29-ата минута, но  Хуан Мусо показа отличен рефлекс и спаси изстрел на Педро. В ответната атака Кевин Лазаня получи прецизен пас в наказателното поле, но стражът на Рома се справи с удара му.

В 22-ата минута Един Джеко прати топката над вратата на Удинезе. Шест минути по-късно Давиде Сантон стреля с глава, но над вратата.

В 39-ата минута Кевин Лазаня се опита да създаде опасност пред вратата на „вълците“, но защитата на гостите се справи.

В 55-ата минута новото попълнение на римските „вълци“ Педро даде аванс на тима. Испанецът изстреля истински снаряд от дъгата на наказателното поле, топката се удари в страничния стълб и влезе във вратата на Хуан Мусо.

В 61-ата минута гол на Хенрих Мхитарян не бе зачетен заради засада. Осем минути по-късно домакините можеха да изравнят, но изстрелът Стефано Окака от близка дистанция мина покрай десния страничен стълб.

В друг мач от кръга Сасуоло разби с 4:1 Кротоне. Капуто се отличи с два гола, а по един вкараха Доменико Берарди и Мануел Локатели. За Кротоне точен беше Симу от дузпа.