Роджър Федерер продължава към третия кръг на US Open. Както и в първия си мач срещу Сумит Нагал, така и във втория с Дамир Джумхур швейцарецът загуби първия сет, но не даде повече на съперника - 3:6, 6:2, 6:3, 6:4.

Първите 15 минути на мача изглеждаха шокиращо и бяха може би най-слабия тенис от Федерер от дълго време. В тях Джумхур поведе с 4:0 и до голяма степен си осигури успеха в сета. Маестрото върна единия пробив, но за повече нямаше сили.

Във втората част обаче световният №3 чувствително повиши нивото си, постигна два пробива и така изравни резултата. В третия и четвъртия сет мачът вървеше спокойно като с по един брейк в тях Федерер си осигури победата.

В трети кръг той очаква победителя от мача между Даниел Еванс и Лука Пуй.

В другия завършил мач при мъжете Кей Нишикори победи в четири сета Брадли Клан - 6:2, 4:6, 6:3, 7:5.

Завършиха и два мача при дамите. Елина Свитолина победи Винъс Уилямс в един от най-интересните сблъсъци от втори кръг - 6:4, 6:4.

Каролина Плишкова пък се справи без проблеми с грузинката Мариам Болквадзе - 6:1, 6:4.

До момента се играят мачовете само на двата големи корта "Артър Аш" и "Луис Армстронг", които имат подвижни покриви. Причината е, че над Ню Йорк вали дъжд.