Българският национал Мартин Минчев влезе като резерва в 61-ата минута при тежката загуба на своя Чайкур Ризеспор с 0:5 в домакинството на Фенербахче в мач от третия кръг на турската Сюперлига.

Тимът, воден от Жозе Моуриньо поведе в 15-ата минута след гол на Фред, който вкара след пас на Душан Тадич.

Десподов с асистенция при рутинен успех на ПАОК

След почивката головете заваляха във вратата на Ризеспор, на върха на атаката на който започна бившият футболист на ЦСКА – Али Соу, който записа цял мач. В 53-ата минута Един Джеко удвои, а само 7 минути по-късно Фред вкара второто си попадение в срещата.

Стаматов с асистенция при загуба на тима на Саша Илич в Русия

След нова вихрушка между 64-ата и 66-ата минути пред вратата на домакините, „фенерите“ стигнаха до нови две попадения, като Фред оформи своя хеттрик, а Хуснидин Аликулов си вкара автогол.

Алекс Петков с цял мач за Шльонск, Симеон Петров не игра срещу Легия Варшава

По този начин Фенербахче се върна на победния път в турското първенство, където в миналия кръг пропиля два гола аванс и завърши 2:2 при гостуването на водения от Станимир Стоилов Гьозтепе.