Фенербахче с драматичен успех в дербито с Галатасарай

Фенербахче победи Галатасарай с 2:1 в дербито от 13-ия кръг на турското първенство. Срещата бе изключително драматична, като гостите стигнаха до трите точки с гол в 94-ата минута, въпреки, че бяха с човек по-малко на терена. Мачът пък завърши след 12-минутно продължение заради накъсванията на играта.

Керем Актюркоглу изведе Галатасарай напред в резултата в 16-ата минута. Той се разписа с удар по земя от позиция около точката за изпълнение на дузпа. В 31-ата минута Фенербахче изравни, след като Месут Йозил бе изведен очи в очи с вратаря на Галатасарай. Бившият германски национал не се поколеба и с хубав удар се разписа.

Седем минути преди края на срещата Марсел Тисеранд от Фенербахче бе отстранен от игра заради втори жълт картон. Секунди по-късно пък бе отменен гол за домакините от Галатасарай.

В четвъртата минута на добавеното време Мигел Креспо шокира домакините, реализирайки победното попадение за Фенербахче с диагонален шут, който се отби в страничния стълб.

Дълбоко в даденото от съдята продължение играчите на Галатасарай имаха претенции за дузпа за игра с ръка на футболист на Фенербахче. В крайна сметка такава не бе дадена и водения от Витор Перейра тим се поздрави с успех. В добевоното време червен картон получи и наставникът на Галатасарай Фатих Терим.

Фенербахче е пети в класирането с 23 точки след тази победа, а Галатасарай заема осма позиция с 21 точки. Водач е Трабзонспор с 30 точки и мач по-малко, следван от Хатайспорт и Коняспор с по 26, а четвърти е Аланияспор с 24 точки.