Фенербахче сломи Бешикташ в дербито на кръга в Турция

Фенербахче победи Бешикташ с 3:1 в дербито от 16-ия кръг на турската Суперлига. Точни за домакините бяха Луис Густаво, Озан Туфан и Ведат Мурики. Попадението за Бешикташ вкара Атиба Хътчинсън.

В 23-ата минута Луис Густаво проби отляво и центрира в наказателното поле, където топката срещна ръката на Педро Ребочо. Главният съдия Джунейт Чакър се консултира със системата ВАР и посочи бялата точка. Зад топката за изпълнението на дузпата застана Макс Крузе, който прати Кариус в обратния ъгъл - 1:0.

Бившият футболист на "фенерите" Робин ван Перси бе на трибуните, за да изгледа на живо двубоя.

В 32-ата минута топката попадна в краката на Озан Туфан, който вкара страхотен гол от дистанция.

В петата добавена минута на първата част Бешикташ върна едно попадение. Джанер Еркин центрира от пряк свободен удар, Атиба Хътчинсън се измъкна от защитата и засече топката във вратата за 2:1.

В 58-ата минута Маурисио Исла осъществи пробив отляво и намери Ведат Мурики, който с удар отблизо вкара за 3:1.

Фенербахче е на третата позиция в класирането на турското първенство с 28 точки, а Бешикташ е на четвъртата позиция с точка по-малко.